Nt brokeris

NT pardavimas su brokeriu: daugiau išlošia parduodantys su brokeriu ar be?

Dėl skirtingų NT pardavėjų patirčių, atsiranda daug mitų apie NT pardavimą su brokeriu. Tačiau vienas iš svarbiausių argumentų „už“ ir „prieš“ yra kaina – ar brokeris uždirba savo komisinius, ar tik atrakina duris apžiūrai? Taigi, bandykime apskaičiuoti NT Vilniuje pardavimo su ir be brokeriu kainos ir kokybės santykį.

NT pardavimo procesas

Kiekvienas NT pardavimas prasideda nuo profesionaliai paruošto skelbimo ir jo reklamos. Jeigu dirbate be brokerio, Jums reikės samdyti fotografą, kuris turėtų droną, taip pat, kuris galėtų ne tik profesionaliai nufotografuoti NT, bet ir paruošti 2D/3D planus. Kiek tai gali kainuoti? Priklausomai nuo objekto vietos, skubumo ir fotografo užimtumo, jo komandos, kaina gali siekti ir 300 Eur. ar daugiau. Dirbantys su brokeriu sau galvos dėl to nesuka. Jokių išankstinių išlaidų jiems nėra.

Paruošus skelbimą, reikia jį publikuoti ir reklamuoti. Namo reklama visuose NT skelbimų portaluose: aruodas.lt, skelbiu.lt, ntzemelapis.lt, alio.lt, realu.lt, skelbimai.lt, kampas.lt, domoplius.lt. Namo reklama socialiniuose tinkluose, „Facebook ads“, „Facebook marketplace“, NT paieškos grupėse. Čia kainos labai priklauso nuo to kaip Jūs vertinate savo laiką. Skelbimų įkėlimas į visus pardavimų portalus gali kainuoti apie 80 Eur. Jo reklama dar apie 20 Eur. Ir Jūsų pusdienis nuotraukų kilnojimui bei įrašų skelbimui. Vėlgi rašome pliusą dirbantiems su brokeriais, nes jiems nei šios išlaidos, nei sugaištas laikas gali visai nerūpėti – čia brokerio darbas.  Juolab, papildomai brokeriai paskelbia skelbimus savo vidinėse sistemose. Savarankiškai parduodantis savininkas šios rinkos dalies pasiekti negali.

Tuomet prasideda apžiūros. Kiek  kainuoja kiekviena apžiūra suskaičiuoti sunku, nes tai labiausiai remiasi į laiką, kuris skiriamas NT objekto pristatymui. Standartiškai su brokeriu namas Vilniuje parduodamas per 2-3 mėn. Savininkai savarankiškai dažniausiai parduoda per 6 mėnesius. Todėl turi gerokai daugiau apžiūrų.

Atsiranda pirkėjas ir prasideda derybos. Tai ypatingai svarbi NT pardavimo proceso dalis. NT brokeris, turintis patirties šiame procese, gali derėtis taikliau ir parduoti brangiau. NT brokeris turi informaciją apie sandorius, kurie įvyko toje vietoje, panašių objektų, todėl paprastai derybos ilgai netrunka ir pardavėjo nustatyta suma būna galutinė. Kai NT parduoda savininkas savarankiškai, dažniausiai vadovaujasi emocijomis. Ir tada kartais laimi, o kartais ne. Praktiškai neįmanoma nuspėti šio lošimo pabaigos.

Reikia ruošti dokumentus. Kol savarankiškai NT parduodantis savininkas ruošia dokumentus, dirbantis su brokeriu, dažniausiai turi tik perskaityti ir jeigu sutinka, pasirašyti atsiųstus dokumentus. Patvirtinus notarinį sandorį, vidutiniškai 3 % nuo pardavimo sumos sumokama NT brokeriui. Be brokerio NT pardavėjui suma lieka.

NT pardavimas gyvenantiems užsienyje

Gyvenantiems užsienyje, NT pardavimas su brokeriu yra vienintelis būdas parduoti NT Lietuvoje. Tačiau tokiu atveju, pagrindiniu klausimu tampa kaip surasti gerą brokerį? Pagrindinės taisyklės, kaip atskirti profesionalų brokerį:

  • NT brokeris dirba ne vienas, o su komanda;
  • NT brokeris yra diplomatiškas ir pasirengęs ieškoti kompromisų;
  • NT brokeris turi rekomendacijų;
  • NT brokeris specializuojasi vienoje ar keliuose būsto segmentuose;
  • NT brokeris aktyviai veikia socialiniuose tinkluose;
  • NT brokeris visada pasiekiamas telefonu ir el.paštu. Bendrauja betarpiškai ir operatyviai;
  • Jums patinka bendrauti su tuo žmogumi. Jūs juo pasitikite;
  • NT brokeris žino rinkos naujienas;
  • NT brokeris neturi šablono, kurį kartoja visiems, o atsižvelgia į individualią situaciją.

Daugiau informacijos:

Edvardas Griškevič
NT Brokeris, Urban Estate

Tel. +37064808069

El.paštas: edvardas.griskevic@urbanestate.lt